Dzień Strażaka z pożarem w tle

Dzień Strażaka z pożarem w tle

Wczoraj obchodziliśmy w Bierutowie Międzynarodowy Dzień Strażaka, który chyba na długo pozostanie w naszej pamięci.

Najpierw tradycyjnie uroczystości w kościele i w rynku, uświetnione występem orkiestry z Pasikurowic, a potem kolejna w ostatnich dniach wielka akcja gaśnicza na pustostanie po byłym Bieramocie.

Niestety sekwencja zdarzeń, a zwłaszcza krótki odstęp pomiędzy pożarami poszczególnych części budynku oraz czas wybuchu drugiego pożaru pozwala sądzić, że oba pożary nie były dziełem przypadku, co na pewno gruntownie i szybko wyjaśni nasza policja. To dziś powinien być priorytet, ponieważ ewentualny podpalacz grasujący w centrum miasta stanowiłby olbrzymie zagrożenie dla nas wszystkich.

Bez względu jednak na świąteczny dzień nasi strażacy jak zwykle profesjonalnie wykonali swoją pracę, za co chcę im jeszcze raz serdecznie w imieniu mieszkańców podziękować.
Powtórzę także to, co mówiłem podczas uroczystości w rynku. Obserwując naszych strażaków w akcji, my mieszkańcy możemy naocznie przekonać się jak bardzo ich potrzebujemy i jak bardzo ważne jest aby byli dobrze wyszkoleni i wyposażeni. Nakłady poniesione na straż pożarną to nakłady przeznaczone wprost na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Po opanowaniu pożaru druhowie mogli posilić się grochówką, która była dla nich specjalnie przygotowana na poczęstunek po uroczystościach, a w tym przypadku została im dowieziona wprost na miejsce akcji.

Panowie, to była przyjemność i zaszczyt zjeść ten posiłek z Wami, tak utrudzonymi i zmęczonymi akcją gaśniczą.

Kontakt

URZĄD MIEJSKI W BIERUTOWIE
ul. Moniuszki 12
56-420 Bierutów

Tel: (071) 314-62-51
Fax: (071) 314-64-32
E-mail: bierutow@bierutow.pl