Gminne obchody Święta Odzyskania Niepodległości 2019

Gminne obchody Święta Odzyskania Niepodległości 2019

11 listopada odbyły się gminne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. w kościele św. Katarzyny, w której uczestniczyły poczty sztandarowe szkół z terenu gminy oraz jednostek OSP. Podczas mszy zamiast homilii wysłuchaliśmy kilku pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru parafialnego pod przewodnictwem Pan Andrzeja Wojtkowiaka.

Dalsza część oficjalnej uroczystości odbyła się na bierutowskim cmentarzu, gdzie poszczególne delegacje złożyły wieńce i wiązanki na Grobie Nieznanego Żołnierza. Miałem też zaszczyt i możliwość skierować kilka okolicznościowych słów do zebranych na cmentarzu delegacji i mieszkańców.

O godzinie 16.00 w hali widowiskowo-sportowej rozpoczęła się część artystyczna. Mieliśmy okazję wysłuchać mini programów przygotowanych przez niemal wszystkie grupy śpiewające w naszej gminie a także przez solistów i przedszkolaków. Punktem kulminacyjnym był występ bierutowskiego pianisty Aleksego Borówki, który pięknie wykonał utwory fortepianowe Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina i Ferenca Liszta.

Bardzo cieszy liczny udział mieszkańców gminy w świętowaniu naszego narodowego święta.

Link do zdjęć z części oficjalnej. Zdjęcia dzięki uprzejmości parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Bierutowie.

 

Kontakt

URZĄD MIEJSKI W BIERUTOWIE
ul. Moniuszki 12
56-420 Bierutów

Tel: (071) 314-62-51
Fax: (071) 314-64-32
E-mail: bierutow@bierutow.pl