Pierwszy stacjonarny defibrylator AED w naszym mieście.

Pierwszy stacjonarny defibrylator AED w naszym mieście.

Od dziś mamy w Bierutowie pierwszy stacjonarny zewnętrzny defibrylator (AED).

AED poprzez elektrody wysyła do ciała pacjenta impuls elektryczny o odpowiednio dużej energii, który ma pobudzić serce do prawidłowej pracy, co istotnie zwiększa szanse chorego na przeżycie.

Dotąd dysponowaliśmy tylko AED mobilnym, który strażacy OSP pozyskali w ramach I edycji budżetu obywatelskiego i jak wiemy w grudniu 2017 roku uratowali nim życie mieszkańca Bierutowa, który zasłabł na ulicy.

Zlokalizowanie defibrylatora przy hali widowiskowo – sportowej gwarantuje, że będzie mogła być udzielona bardzo szybka pomoc choremu, który zasłabnie np. w trakcie zwiększonej aktywności fizycznej na terenie kompleksu. Niemniej jednak fakt, że jest on usadowiony na zewnętrznej ścianie powoduje, ze staje się on także ogólnie dostępny dla mieszkańców, którzy w razie potrzeby będą mogli z niego skorzystać.

Do jego użycia nie jest potrzebne żadne dodatkowe szkolenie, gdyż urządzenie głosowo informuje jak przygotować je do użycia, a następnie wykrywa czy ma być uruchomione i w razie takiej potrzeby uruchamia się automatycznie.

Kontakt

URZĄD MIEJSKI W BIERUTOWIE
ul. Moniuszki 12
56-420 Bierutów

Tel: (071) 314-62-51
Fax: (071) 314-64-32
E-mail: bierutow@bierutow.pl