Protest Nauczycieli w Gminie Bierutów. Apel Burmistrza.

Protest Nauczycieli w Gminie Bierutów. Apel Burmistrza.

Protest nauczycieli

Dziś o godz. 19.00 w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog w Warszawie odbędą się rozmowy „ostatniej szansy” pomiędzy przedstawicielami rządu RP a związkami zawodowymi nauczycieli. Jeżeli zakończą się fiaskiem czyli brakiem porozumienia od jutra w szkołach w całej Polsce rozpocznie się bezterminowy strajk.

Ze względu na to, że w naszych placówkach oświatowych udział w strajku deklaruje niemal 100% nauczycieli, szkoły i przedszkole będą od jutra przygotowane na przyjęcie tylko niewielkiej grupy uczniów i dzieci przedszkolnych, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki w godzinach pracy. Zajęcia dydaktyczne nie będą się jednak odbywać, a uczniowie, którzy przyjdą do szkoły będą mieli zorganizowane zajęcia świetlicowe.

Jako burmistrz, czyli organ prowadzący placówki oświatowe w naszej gminie, proszę Państwa rodziców o zrozumienie i w miarę możliwości zapewnienie opieki swoim pociechom we własnym zakresie. Niestety przepisy jasno wskazują, że jeden opiekun w szkole lub przedszkolu może zająć się maksymalnie 25 uczniami lub dziećmi przedszkolnymi. W oczywisty sposób daje to dyrektorom bardzo małe pole manewru i właściwie nie pozostawia alternatywy.

Na koniec apel do Szanownych Państwa Nauczycieli szkół podstawowych z gminy Bierutów.
Szanowni Nauczyciele, przyjmując do wiadomości informację o planowanym strajku i Waszych, nie wykluczam że słusznych żądaniach, proszę o rozważenie możliwości zawieszenia ewentualnej akcji protestacyjnej na czas przeprowadzenia państwowych egzaminów: gimnazjalnego i ósmoklasisty. Jestem pewien, że umożliwienie naszym młodym współmieszkańcom startu w nowy etap ich życia bez zbędnych stresów i komplikacji miałoby bardzo pozytywny wpływ na poparcie społeczne dla Waszej akcji protestacyjnej.

Kontakt

URZĄD MIEJSKI W BIERUTOWIE
ul. Moniuszki 12
56-420 Bierutów

Tel: (071) 314-62-51
Fax: (071) 314-64-32
E-mail: bierutow@bierutow.pl