Udział w Jarmarku Bierutowskim

Udział w Jarmarku Bierutowskim

W ostatni weekend po raz pierwszy jako burmistrz miałem przyjemność uczestniczyć w dorocznym Jarmarku Bierutowskim, który od czasów burmistrza Romana Kazimierskiego jest naszym odpowiednikiem „dni miasta” w innych miejscowościach. Wystąpienie w charakterze gospodarza miasta i gminy to oczywiście ogromny zaszczyt, ale też zobowiązanie i odpowiedzialność, dlatego starałem się bardzo aktywnie uczestniczyć w zaplanowanych wydarzeniach.

I tak, już w  sobotę ok. 16.00 wraz z dyrektorem OKiS Grzegorzem Zmarzłym, który był głównym organizatorem imprezy, oraz z wiceburmistrzem Rafałem Nowowiejskim dokonaliśmy uroczystego otwarcia Jarmarku. Później wraz z mieszkańcami śledziłem kolejne występy zespołów na czele z gwiazdą wieczoru, czyli Stachurskym. Na szczęście pogoda pomimo wielu obaw okazała się łaskawa i sobota do późnych godzin wieczornych upłynęła pod znakiem zabawy.

W niedzielę ok 14 wziąłem udział w I Biegu Miejskim na dystansie 4,5 km. Zająłem co prawda 41 miejsce, ale wspólna zabawa i atmosfera integracji była tu o wiele ważniejsza. W każdym razie medal za ukończenie biegu, wziąwszy pod uwagę status amatora i dosyć wysoką temperaturę, uważam za jak najbardziej zasłużony.

Wieczorna część niedzieli zaczęła się od miłej niespodzianki. Z okazji urodzin dwa nasze zespoły ludowe, czyli Zbytowianki i Bierutowianie BiS postanowili zaprosić mnie do odśpiewania wraz z nimi na scenie mojej ulubionej Lipki. Trema ogromna, ale podobno katastrofy nie było. Po występach naszych wykonawców znowu na scenie zagościli goście. Andreal Lattari zaprezentował przegląd bardziej lub mniej znanych przebojów włoskich. Do późnego wieczora mogliśmy więc cieszyć się przyjemną, rodzinno – piknikową atmosferą. Ok godz. 23 Jarmark Bierutowski 2019 zakończył się.

Tegoroczny Jarmark Bierutowski to oczywiście było ogromne wyzwanie organizacyjne, któremu udało się sprostać, ale dla mnie najważniejsze, że wszystko odbyło się zgodnie z planem i bezpiecznie.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów, czyli całej załogi OKiS na czele z dyrektorem Grzegorzem Zmarzłym oraz partnerów – głównie dla Bierutowskiej Grupie Biegowej oraz LGD Dobra Widawa, dla wszystkich wykonawców – naszych lokalnych i przyjezdnych oraz dla sołectw, które zechciały się zaprezentować. Specjalne podziękowania także dla strażaków i policjantów oraz firmy ochroniarskiej za zapewnienie bezpiecznej zabawy dla mieszkańców. Mam nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze przeskoczymy tę bardzo wysoko podniesioną w tym roku poprzeczkę.

Poniżej zdjęcia z moim udziałem wybrane z naszych serwisów lokalnych:

olesnicainfo.pl, mojaolesnica.pl, olesnica.naszemiasto.pl, olesnica24.com

galeria(przegląd)

Kontakt

URZĄD MIEJSKI W BIERUTOWIE
ul. Moniuszki 12
56-420 Bierutów

Tel: (071) 314-62-51
Fax: (071) 314-64-32
E-mail: bierutow@bierutow.pl