Zawody strażackie w Solnikach Małych

Zawody strażackie w Solnikach Małych

Wczoraj uczestniczyłem w gminnych zawodach pożarniczych w Solnikach Małych.

Drużyny męskie wystawiły wszystkie nasze gminne jednostki, a więc OSP Bierutów, OSP Wabienice i OSP Zbytowa (wszystkie 3 działające na co dzień w ramach systemu KSRG) oraz jednostki spoza systemu czyli OSP Gorzesław, OSP Posadowice i OSP Solniki Wielkie.  Drużyny żeńskie wystawiły natomiast OSP Zbytowa i OSP Posadowice. Na zakończenie zawodów miałem przyjemność wręczyć drużynom dyplomy i puchary oraz podziękować za zaciętą rywalizację, przebiegającą jednak w przyjaznej atmosferze i duchu fair play.

W tym roku najlepszą drużyną żeńską została reprezentacja OSP Zbytowa, natomiast męską OSP Wabienice. Podium drużyn męskich uzupełniły: OSP Bierutów – II miejsce oraz dosyć nieoczekiwanie, ale tym większe gratulacje OSP Gorzesław – miejsce III.

Wszystkim jednostkom raz jeszcze dziękuję za udział w zawodach a zwycięskim druhom z Wabienic składam serdeczne gratulacje i życzę powodzenia na zawodach powiatowych, gdzie będą mogli ponownie rywalizować z OSP Bierutów, która jedzie na zawody jako obrońca tytułu najlepszej OSP w powiecie oleśnickim.

Zdjęcia dzięki uprzejmości mojaolesnica.pl oraz olesnica24.com

 

Kontakt

URZĄD MIEJSKI W BIERUTOWIE
ul. Moniuszki 12
56-420 Bierutów

Tel: (071) 314-62-51
Fax: (071) 314-64-32
E-mail: bierutow@bierutow.pl